Tribes do tej pory na koncie mają dwie EP-ki: We Were Children oraz When My Day Comes, wydane odpowiednio 15 kwietnia i 7 października 2011 roku. Mogą pochwalić się też longplayem Baby, z którego pochodzi chwytliwy, mocno gitarowy numer Corner of an English Field.

20 maja światło dzienne ujrzy druga w dorobku zespoły płyta pod tytułem Wish To Scream. Niedawno informowaliśmy Was o nowym kawałku How The Other Half Live, którym zespół podzielił się z fanami na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, a już teraz możemy obejrzeć teledysk do tej piosenki.

Video utrzymane jest w charakterystycznym dla zespołu stylu. Muzycy wolą raczej pokazywać się w akcji i zwykle w klipach serwują nam urywki z koncertów i tras. Podobnie jest i tym razem. W nowym klipie możemy oglądać Brytyjczyków szalejących w studiu, a wszystko to jest połączone z jaskrawymi przebitkami, z rzucającymi się w oczy wizualizacjami i grafikami.

Przypomnijmy, że najnowszy album Tribes został nagrany w zeszłym roku w legendarnym studiu Sound City w Van Nuys w Kalifornii. Jednak jak zapewnia wokalista Johnny Lloyd, pomimo kompletnej zmiany otoczenia album będzie nadal bardzo Brytyjski.

Nie ma więcej wpisów