Daft Punk pracują nad nowym, czwartym już albumem, który swoją premierę ma mieć prawdopodobnie wiosną tego roku. Zespół nagrywa tym razem pod skrzydłami Columbia Records – wytwórnia ta pracuje z takimi gwiazdami jak: Adele, AC/DC, Beyonce, Bob Dylan. Poprzednie płyty były wydawane przez Virgin Records.

Zespół, którego nazwa powstała z inspiracji pewnym krytykiem muzycznym, który nazwał ich zgrają głupkowatych gnojków (czyli a bunch of daft punks) istnieje od 1992 roku, ale swoją pierwszą studyjną płytę wydali dopiero w 1997 roku. Album Homework zakupiło 2 miliony ludzi, czego skutkiem było uzyskanie przez Daft Punk status najważniejszego francuskiego zespołu grającego house. Panom z Melody Marker – bo tak nazywało się czasopismo, dzięki któremu Daft Punk jest Daft Punkiem musiały nieco zrzednąć miny, gdy się o tym dowiedzieli. Po trzech latach od sukcesu zespołu czasopismo przestało istnieć. A Daft Punk ma się dobrze.

I właśnie kroi swoim fanom coś grubego.

Na oficjalnej stronie i na profilu facebookowym tych zamaskowanych (zahełmowanych?) muzyków można znaleźć tylko grafikę przedstawiającą hełmy wykonawców i logo wytwórni. Czyżby zbliżał się singiel promujący nową płytę? Wszystko może stać się pewne dosłownie lada moment.

Nie ma więcej wpisów