Legenda trip hopu i gwiazda tegorocznej edycji FreeFormFestival, Tricky wraca z nową płytą. Krążek będzie nosił tytuł False Idols i trafi do sprzedaży 28 maja. Możemy być zatem pewni, że Adrian Thaws uchyli rąbka tajemnicy i zaprezentuje najnowszy materiał podczas warszawskiego festiwalu. Będzie to pierwsze wydawnictwo od pochodzącego z 2010 roku Mixed Race, z którego zresztą sam Tricky nie jest szalenie zadowolony.

Przez ostatnie lata czułem się zagubiony. Próbowałem udowodnić coś innym, jednocześnie zadowolić zarówno innych ludzi jak i siebie samego, co jest nie do zrobienia. Mówiąc szczerze, dryfowałem od czasów Chrisa Blackwella i Island Records. Wydawało mi się, że moje dwa ostatnie albumy były dobre, teraz zdaję sobie sprawę, że nie. W tym albumie chodzi o odnalezienie siebie raz jeszcze – tłumaczy.

Krążek promuje utwór Nothing’s Changed. w którym możemy usłyszeć także Francescę Belmonte. W innych kawałkach będziemy mieli także okazję usłyszeć Petera SilbermanaThe Antlers oraz Nnekę.

Nie ma więcej wpisów