W tym roku katowicki OFF Festival rozgrzeje w pierwszych dniach sierpnia i to nie byle kim. Póki co zapowiedziane są występy takich zespołów jak: The Walkmen, The Oh Sees, Blondes czy chociażby Très.B. Jednak w oczekiwaniu na letnie atrakcje, organizatorzy postanowili o wiele wcześniej zadbać o dobre klubowe samopoczucie. Tym razem także w zupełnie innym miejscu, bo w warszawskim klubie Café Kulturalna, gdzie nastąpi kolejna odsłona OFF Clubu.

ParisTetris, Konono No. 1 oraz Awesome Tapes From Africa to zespoły, które 10 kwietnia rozprzestrzenią tropikalne brzmienia Afryki. Pierwszy kwintet rozgrzewa swobodnymi i łobuzerskimi w swej oprawie występami. Sprawdzenie ich niepoprawnego popu, będzie tym ciekawsze, że na swoim pierwszym w tym roku koncercie, prócz materiału z dwóch studyjnych płyt będzie można usłyszeć premierowe nagrania.

Główną gwiazdą będzie jednak zespół L’orchestre folklorique T.P. Konono Nº1 de Mingiedi, których można kojarzyć między innymi dzięki współpracy z Björk czy nagraniami z Andrew Birdem i Glennem Kotche z Wilco. Kolektyw uprawia luźne improwizacje muzyczne, również z powodu wymyślonych przez siebie instrumentów, które oddają ciekawe wariacje na temat rytualnych dźwięków Kongo. Ich kongotronika porwała publiczność dwa lata temu na głównym OFFie, więc i tym razem nie można się spodziewać niczego innego.

Na koniec gość z DJ-skiego świata Brooklynu, który spopularyzował dźwięki artystów Czarnego Lądu dzięki swojemu blogowi o nazwie Awesome Tapes From Africa. Na klubowym afterparty Brian Shimkovitz, prócz graniem, zajmie się też pożytecznym przekazywaniem wiedzy z historii muzyki.

Bilety w cenie 30 złotych dla posiadaczy karnetów na OFF Festival oraz 40 złotych dla pozostałych uczestników można nabyć na oficjalnej stronie OFF Festiwalu. A wszystko wystartuje o godzinie 21:00.


Nie ma więcej wpisów