Nie ma strony, gdzie obok nazwy Griefjoy nie pojawiłby się pseudonim znanego artysty Yukseka. To za sprawą remixu, jaki znakomity francuski DJ stworzył, do pochodzącego z najnowszej EP-ki utworu tego młodego kwartetu.

Busson zrobił niemałą przysługę istniejącej od pół roku kapeli z Nicei. Choć utwór Touch Ground sam w sobie jest bardzo dobrą produkcją, to z pewnością atencja takiej gwiazdy, jak Pierre-Alexandre miała spory wpływ na rozpoznawalność kwartetu.

Griefjoy na swoim koncie ma póki co jedną EP-kę z trzema utworami – spokojny i akustyczny Taste Me, taneczny i synthpopowy Kids Turn Around oraz wspomniany wyżej, elctroclashowy Touch Ground. Nie możemy jednak tutaj mówić o debiucie, gdyż cała czwórka – Billy, David, Guillaume oraz Romain – popełniła więcej singli pod nazwą Quadricolor.

Skąd więc pomysł na nową formację? Jak się okazało, brak spójności muzycznej i liczne eksperymenty sprawiły, iż tych czterech zdolnych gości szybko się wypaliło. Z dnia na dzień postanowili, że czas zacząć od nowa i tak oto powstał Griefjoy, którego pierwsza długogrająca płyta zapowiadana jest już na ten rok.

Poniżej Touch Ground w remixie Yukseka.

Nie ma więcej wpisów