Katie Stelmanis w młodości zasłuchiwała się w muzyce Björk i Kate Bush, a za swój cel, co przyznała w jedynym z wywiadów, postawiła sobie: nagrywanie utworów, dzięki którym ludzie będą mogli uciekać od codzienności do nowego muzycznego świata. Jak widać, przyniosło to oczekiwany efekt, bo przez wielu jest teraz nazywana następczynią Florence Welch. Przez długi czas nie mogła się jednak przebić. Była członkinią Galaxy, usłyszeć ją mogliśmy na albumach Fucked Up i Death in Vegas, swoich sił próbowała także jako solistka, aż wreszcie postanowiła założyć synth popową Austrę.

Ich debiutancki krążek, którego producentem był sam Damian Taylor, ukazał się niemal dwa lata temu. Odbił się wtedy szerokim echem, nie tylko w elektropopowym środowisku, co zaowocowało wyruszeniem w trasę z The xx, Grimes czy Gossip.

Teraz przyszedł czas na następcę Feel It Break. Według zapowiedzi album zatytułowany Olympia ma ukazać się 17/18 (USA, Kanada) czerwca. Jak deklarują muzycy, będzie on bardziej liryczny, ale nie zabraknie muzyki tanecznej i syntezatorów. To album, w którym odkryliśmy rytm – mówi wokalistka. Co ważne, piosenki na debiut tworzone były głównie przez Katie. Tym razem znaczący udział w ich finalnym brzmieniu mieli również pozostali członkowie zespołu. Jeśli jesteście ciekawi, jak brzmi Austra po kwantowej ewolucji w ich dźwięku, nie musicie na szczęście czekać aż do czerwca. Kanadyjczycy wypuścili właśnie singiel promujący longplay – Home. Zdecydowanie pasuje on do opisu Katie – nie jest tak gotycki i mroczny, jak niektóre utwory z pierwszego wydawnictwa. Co słychać już po pierwszym przesłuchaniu, obejmuje znacznie szerszy zakres instrumentów (m.in. flety i pianino).  Sama piosenka wyraża niepokój, towarzyszący czekaniu w nocy na powrót kochanka do domu, a powstała podobno, gdy Stelmanis była zła i zdenerwowana.

Dostępna jest już tracklista :
1. What We Done?
2. Forgive Me
3. Painful Like
4. Sleep
5. Home 
6. Fire
7. I Don’t Care (I’m a Man)
8. We Become
9. Reconcile
10. Annie (Oh muse, you)
11. You Changed My Life
12. Hurt Me Now

Nie ma więcej wpisów