Znani przede wszystkim jako autorzy We Are Your Friends (później zremiksowanego przez Justice), dwaj Brytyjczycy tworzą radosną mieszankę disco i electro. Ich własna twórczość, a także remiksy Klaxons, Muse, Ladytron oraz wielu innych zyskały im status headlinerów największych festiwali. W 2010 roku oczarowali publiczność podczas Audioriver, a rok później zagrali na głównej scenie Open’era.

Simian Mobile Disco można bez przesady nazwać maszynką do robienia przebojów. Nawet jeśli We Are Your Friends bardziej kojarzone jest z Justice, to należy pamiętać, że autorami klubowego bangera wszech czasów nie są Francuzi, a właśnie Brytyjczycy, wtedy działający jeszcze w czwórkę jako Simian.

Kiedy kwartet przekształcił się w duet, powstał album Temporary Pleasure – bardzo taneczny, wypełniony kolejnymi przebojami i znanymi głosami, bowiem udzielają się tam m.in. Chris Keating z Yeasayer, Alexis Taylor z Hot Chip czy Gruff Rhys (Super Furry Animals). Z tego właśnie krążka pochodzi Audacity of Huge, jeden z bardziej zaraźliwych kawałków jakie udało im się stworzyć.

Ich ostatnim wydawnictwem jest pochodzący z 2012 roku album Unpatterns, więc można się spodziewać, że do ich setów wkradnie się coś z tego krążka.

Kiedy: 15.03 (piątek)
Gdzie: Warszawa, 1500m2 do wynajęcia (ul. Solec 18)
Start: godz. 22:00
Wstęp: 30/35/40 zł

Kiedy: 16.03 (sobota)
Gdzie: Poznań, SQ (ul. Półwiejska 42)
Start: godz. 22:00
Wstęp: 30/35 zł

Nie ma więcej wpisów