Caveman to pięcioosobowy zespół z Nowego Jorku. Chłopaki swoją muzykę wydają pod szyldem wytwórni Fat Possum Records, która ma w swoich szeregach takich wykonawców jak: The Black Keys, Adrew Bird, Youth Lagoon i wielu innych. Po sukcesie pierwszego albumu Coco Beware z 2011 roku, Caveman szybko stali się popularny, chociaż jeszcze nie na tyle, na ile zasługują.

Z lokalnej gwiazdy przeistoczył się w dość rozpoznawalny (przynajmniej w Stanach) zespół, który serwuje nam mieszankę lekkiego indie popu. Zanotuj to sobie: Caveman przeniesie Cię na plażę na tak długo, że zapomnisz, jak to jest stąpać po cemencie zamiast piasku – ten opis fantastycznie oddaje to, w jaki sposób muzyka grupy może oddziaływać na słuchacza. Kojące melodie, łagodne dźwięki gitary i ciekawe teksty – to właśnie odnajdujemy w twórczości Caveman.

Chciałabym wam zaprezentować najnowszy utwór Over My Head, który promuje nadchodzący album zespołu. Ukaże się on na początku kwietnia i będzie zatytułowany po prostu Caveman. Over My Head korzysta z dobrodziejstw syntezatorów, co daje interesujący efekt. Słuchając tego utworu, rzeczywiście można się przenieść w swój własny świat sennych marzeń. Posłuchajcie sami.

Nie ma więcej wpisów