Line-up tegorocznej edycji Berlin Festival poszerza się. Kolejnymi ogłoszonymi artystami są My Bloody Valentine, Klaxons, John Talabot, Fritz KalkbrennerEllen Allien.

My Bloody Valentine to irlandzcy przedstawiciele alternatywnego rocka, którzy uformowali swój skład w latach 80. ubiegłego wieku. W tym roku wydali album po ponad dwudziestu latach przerwy.

Klaxons to indie-rockowa kapela z Anglii. Na ich muzycznym koncie znajdują się zaledwie dwa albumy (ostatni z 2010 roku), jednak ich zawartość jest gwarancją dobrego brzmienia, a tym samym i dobrej zabawy.

John Talabot jest hiszpańskim DJ-em i producentem, który para się muzyką elektroniczną. W jego dorobku znajdziecie tylko jeden album (wydany w zeszłym roku).

Fritz Kalkbrenner (młodszy brat doskonale znanego Paula Kalkbrennera) jest niemieckim (urodzonym właśnie w Berlinie) DJ-em i producentem deep house’u.

Ellen Allien również urodziła się w Berlinie. Jest wokalistką, DJ-ką i producentką. Tworzy muzykę elektroniczną, a na jej dorobek składa się kilka albumów, sporo EP-ek i singli.

Berlin Festival 2013 odbędzie się w dniach 6-7 września.

Nie ma więcej wpisów