Miał być wielki powrót po 6 latach nieobecności. Pojawił się nawet utwór, który zwiastował nową jakość. Jak się jednak okazuje, Sistars to przeszłość. Ale nie ma co płakać. Natalia i Paulina nadal chcą razem tworzyć. Dlatego też powołały do życia zupełnie nowy projekt. Przed Wami Archeo Sisters.

Co spowodowało, że dziewczyny zdecydowały się stworzyć nowy projekt? Otóż długi czas rozłąki i gigantyczna przerwa w wspólnym nagrywaniu sprawiły, że grupa nie potrafi ze sobą pracować. Jak siostry przyznały w wywiadzie dla portalu jazzsoul.pl: Bartek Królik i Marek Piotrowski poszli swoją drogą i założyli Plan B. Dziewczyny również poszły w stronę solowych projektów. To wszystko sprawiło, że muzycy bardzo mocno się poróżnili i o reaktywacji zespołu nie ma raczej mowy.

To, że Sistars miało znów pojawić się na polskiej scenie muzycznej, sprawił koncert na Orange Warsaw Festival. Po rewelacyjnym występie, zespół trochę w euforii zapowiedział, że powrócą z nowym materiałem. Do studia weszli, ale udało im się spłodzić parę nagrań. Te najprawdopodobniej zostaną wydane w postaci EP-ki. Niestety zapał to wspólnego powrotu zgasł, tak szybko jak się pojawił.

Paulina i Natalia nie chcą jednak rezygnować ze wspólnego grania. Projekt Archeo Sisters będzie o wiele dojrzalszy, przemyślany i robiony na spokojnie. Dziewczyny najpierw zagrają parę koncertów, żeby się na nowo połączyć, a dopiero później wejdą do studia. Pierwsza okazja, żeby zobaczyć zupełnie nowy projekt sióstr Przybysz, nadarzy się 21 czerwca. Wtedy to Natu i Pinnawela wystąpią podczas Urodzin Parku Śląskiego w Chorzowie. Jak same zapowiedziały: będzie trochę utworów z ich solowych projektów, trochę z repertuaru Sistars, a także parę nowości. Wszystko oczywiście owiane jest tajemnicą.

Nie ma więcej wpisów