Londyński duet AlunaGeorge, w skład którego wchodzą Aluna Francis i George Reid, w swoim najnowszym teledysku opowiedział nam kilka baśniowych historii. Obrazu doczekał się singiel Attracting Flies, który jest zapowiedzią ich debiutanckiego albumu Body Music. Pierwszy wyczekiwany krążek będziemy mogli kupić od 1 lipca, a zostanie on wydany przez Island Records.

Video, które opublikowali, jest kompilacją kilku baśniowych historii, znanych wszystkim z dzieciństwa. Jest tu opowieść o księżniczce na ziarnku grochu, Roszpunce i Czerwonym Kapturku. We wszystkie te postacie wciela się oczywiście Aluna. Historie zostały uwspółcześnione, ale może w dzisiejszych czasach, właśnie tak potoczyłyby się losy ich bohaterów. Za ten oryginalny pomysł odpowiedzialny jest Emil Nava, który pomagał także Jessie J, Edowi Sheeranowi czy zespołowi Foals.

AlunaGeorge jest zespołem, który zajął drugie miejsce w BBC Sound of 2013, czyli znalazł się na liście artystów, którzy zdecydowanie mogą w tym roku nabroić. Przypomnijmy, że wśród nominowanych znaleźli się także: Haim, Angel Haze, Chvrches oraz Laura Mvula.

Nie ma więcej wpisów