Dziś nadszedł dzień rozstania z Mikromusic. Nie macie się jednak czego obawiać. Na sklepowe półki trafił właśnie album Piękny Koniec. Tym samym zespół rozpoczął nowy rozdział w swej twórczości.

Najmniej tu jazzu, a transowe brzmienia tylko wzbogacają rockowe dźwięki. Być może dlatego, że wiele utworów miało pierwotnie znaleźć się na solowym albumie Natalii Grosiak. Wokalistka jest prawdziwą wizytówką zespołu – współpracowała z wieloma zagranicznymi, jak i rodzimymi artystami: Andrzejem Smolikiem czy L.U.C-iem. Jej tajemniczy głos to stały element Mikromusic. Niezmienne są też piękne melodie, będące spójną fuzją gatunków. Teksty autorstwa Natalii traktują o śmierci, miłości i końcu wszechświata. Wszystko to jednak podane z nutą humoru i dystansu. Produkcją zajął się inny założyciel zespołu, Dawid Korbaczyński, który na co dzień jest gitarzystą Mikromusic.

Czwarty studyjny album wrocławskiej grupy dowodzi, że zasługuje ona na coraz większe uznanie. Poniżej możecie przesłuchać utwór Takiego Chłopaka. Dawka kunsztu i smaku spod znaku Mikromusic szybko przekona nawet niedowiarków.

Nie ma więcej wpisów