Islandzcy artyści polubili koncerty w naszym kraju. Kolejnym zespołem, który w tym roku także wystąpi nad Wisłą, jest Retro Stefson. Formacja zagra 24 maja w poznańskim klubie Pod Minogą, a dzień później w warszawskim klubie Powiększenie. Jak na razie nie są znane ceny biletów. Występy będą częścią trasy promującej ostatnią płytę zespołu.

Retro Stefson powstał w 2006 roku i ma na swoim koncie trzy płyty. Dyskografię grupy zamyka wydany w ubiegłym roku album Retro Stefson. Zespół tworzy siedem osób, a muzyka proponowana przez artystów nie jest typowym produktem islandzkiego przemysłu. Zamiast melancholijnych brzmień usłyszymy pełne energii i szaleństwa utwory. Fakt ten nie przeszkadza jednak w promowaniu ich muzyki, o czym może świadczyć ilość nagród i wyróżnień, jakie Retro Stefson otrzymali w 2012 roku.

Zespół już gościł wcześniej w Polsce. W kwietniu 2012 roku wystąpił w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, a w sierpniu 2012 zagrał dla uczestników katowickiego OFF Festivalu.

Nie ma więcej wpisów