WOR to utwór pochodzący z debiutanckiej płyty Django Django doczekał się teledysku. Nie spodziewajcie się jednak surrealistycznych obrazów zgodnych z tym, co dotychczas serwowała nam ta brytyjska, indie-rockowa formacja.

Film do WOR, wyreżyserowany przez Jima Dermutha, to wynik fascynacji zespołu słynną Wall of Death. Aby nagrać ekstremalne zmagania, chłopcy z Django Django wyruszyli aż do Indii.

Czym jest Wall of Death? To wydarzenie, w którym grupa śmiałków wykonuje akrobacje, poruszając się na motocyklach lub w małych autach po drewnianej ścianie olbrzymiego silosu. Tegoroczne zawody odbyły się podczas Maha Kumbh Mela – jednego z największych festiwali religijnych na świecie, mającego miejsce w Allahabad raz na 12 lat.

Ekipa Django Django razem z Noisey stali w samym środku zmagań i nagrywali ekstremalne wyczyny z bliska. Efekty oraz krótkie wypowiedzi śmiałków możecie obejrzeć w klipie. Utwór WOR stanowi idealny podkład do tych obrazów, a charakterystyczny gitarowy riff buduje atmosferę rodem z filmów Quentina Tarantino.

Nie ma więcej wpisów