SoundQ to formacja, która na polskiej scenie istnieje już od ośmiu lat i zdążyła zwrócić uwagę wielu opiniotwórczych osobistości muzycznego półświatka (wspomnieć można np. o Piotrze Stelmachu z radiowej Trójki czy Zbigniewie Hołdysie). Ten krakowski kwintet oferuje nam wyjątkowy gatunek lekko awangardowego, a jednak bardzo chwytliwego popu, w którym najważniejszy jest czynnik ludzki. Wokal Kuby Kubicy (znanego wcześniej z odnoszącego międzynarodowe sukcesy Delight) charakteryzuje się ciepłą barwą, która przełamuje chłodne brzmienia syntezatorów i nieskazitelną angielszczyzną.

Okazuje się, że od wydania w 2010 roku znakomitej EP-ki Cargo Planes zespół pracował ciężko nad długogrającym materiałem. Liczący sobie jedenaście utworów krążek jest zatytułowany Barbarians i, co ciekawe, został wyprodukowany przez Dana Bergstranda, który ma na swoim koncie współpracę z takimi tuzami metalu jak nasz rodzimy Behemoth, Dimmu Borgir czy geniuszami matematycznych rytmów, Meshuggah. Płyta ma trafić w nasze ręce już lada chwila, ale dla niecierpliwych zostało przygotowane specjalne video, które uchyla rąbka tajemnicy. Jest to remiks numeru The Ritual wykonany na żywo przez Kubę przy użyciu rozmaitych samplerów i efektów.

Polecam mieć oko na SoundQ, bo jestem pewien, że swoim niekonwencjonalnym brzmieniem zamieszają dosyć mocno na naszej scenie. Dodajmy, że już 22 marca w krakowskim klubie Studio będzie można ich zobaczyć na żywo, rozgrzewających publikę przed koncertem Jessie Ware.

Nie ma więcej wpisów