Po dwóch tygodniach przerwy w światowej trasie koncertowej, Sigur Rós wracają do podróżowania między kolejnymi miastami, spędzania kolejnych nocy w innych łóżkach hotelowych, stawania na deskach kolejnych scen i oglądania tysięcy skupionych na nich twarzy i przede wszystkim uszu. Po pierwszej – europejskiej – części tournée grupa przeniosła się za ocean, gdzie dokładnie 24 marca odbędzie się pierwszy koncert w ramach amerykańskiej trasy. Szczęśliwcy, którzy znajdą się na widowni jednego z najpopularniejszych show w Stanach, będą mogli usłyszeć grupę na żywo już dzisiaj. Islandczycy wystąpią bowiem u Jimmy’ego Fallona w jego wieczornym programie. Które utwory z ich repertuaru usłyszą, tego dowiemy się nocą lub jutro nad ranem.

Tymczasem, dzisiejsza data jest dla amerykańskich fanów Sigur Rós ważna z jeszcze jednego powodu. Otóż wszystkie osoby, które zakupiły bilet na jeden z koncertów na terenie USA, otrzymają darmową cyfrową kopię EP-ki, na której znalazły się trzy nowe utwory zespołu.

W drugiej połowie czerwca grupa powróci z koncertami na Stary Kontynent. Na ich europejskiej trasie nie zabrakło również Polski, w której zawsze są mile widziani. Już teraz – na samą myśl o emocjach, którymi podzielą się z nami podczas warszawskiego występu – mamy ciarki na plecach. Zanim to jednak nastąpi, nie pozostaje nam nic innego jak zasłuchiwać się w Valtari i powracać do klipów z Valtari Mystery Film Experiment, które od miesiąca dostępne są na DVD.

Nie ma więcej wpisów