Fani Queens of the Stone Age, którzy od 2007 roku cierpliwie czekają na nowy album formacji, mogą czuć się usatysfakcjonowani. Plany koncepcyjne zrodziły się już w 2008 roku, jednak nagrania rozpoczęły się dopiero w sierpniu 2008 roku. Tak długie oczekiwanie mogło być irytujące. Jednak już wszystko jasne – muzycy z dnia na dzień odkrywają kolejne karty dotyczące ich najnowszego dzieła!  Następca Era Vulgaris ukaże się w czerwcu nakładem Matador Recors.

Już w listopadzie Josh Homme zapowiadał, że płyta ukaże się przed występem zespołu na Download . Miesiąc ten przyniósł również smutne wieści – zespół opuścił bębniarz Joey Castillo. Zmiany w składzie zaowocowały jednak zaproszeniem do współpracy Dave’a Grohla, który nagrał partie perkusyjne na potrzeby nowego albumu. To nie jedyny były członek zespołu, który miał swój wkład w nagrywaniu Like Clockwork. QOTSA zwrócili się również do basistów – Nicka Oliveri i Alaina Johannesa. Na tym nie kończy się lista gości. Płytę uświetnili również m.in. Trent Reznor,  Alex Turner a nawet sam Elton John!

Płyta określana przez frontmana jako audio dokument szaleńczego roku została nagrana w Pink Duck Studios w Kaliforni. Pierwszych fragmentów możecie posłuchać na oficjalnej stronie zespołu. Promocję płyty wesprze światowa trasa koncertowa, w ramach której Queens of the Stone Age wystąpią także Open’erze.

Nie ma więcej wpisów