Joe Budden to jeden z członków amerykańskiej grupy hip-hopowej – Slaughterhouse, którą współtworzą także Royce Da 5’9’’, Joell Ortiz oraz Crooked I. Artysta ma koncie trzy albumy nagrane wspólnie ze wspomnianym składem, a także pięć solowych. Jego ostatni album został wydany w lutym 2013 roku, a singiel NBA pochodzi właśnie z tego wydawnictwa. Na albumie poza gośćmi z najnowszego klipu, udzielają się również m.in. Omarion, Lil Wayne, Fabolous, Twista, Juicy J i Lloyd Banks.

W klipie występują również singlowi goście – Wiz Khalifa i French Montana. Ten pierwszy jest już światową gwiazdą, za sprawą swojego albumu sprzed dwóch lat – Rolling Papers i pochodzącego z wydawnictwa singla Black And Yellow. French Montana to z kolei raper, który dopiero zaczyna wbijać się na rapowe salony. Ma już na koncie kilka udanych kolaboracji z m.in. Nicki Minaj, 2 Chainzem czy Akonem. Artysta należy poza tym do muzycznego labelu Ricka RossaMaybach Music, co na pewno pomoże mu w osiągnięciu sukcesu.

Reżyserią klipu do numeru NBA zajął się Eif Rivera, który ma na koncie realizację wielu hip-hopowych teledysków, w tym kilku dla 50 Centa.

Nie ma więcej wpisów