Ci, którzy czytali książkę Francisa Scotta Fitzgeralda, wiedzą jakie imprezy potrafił zorganizować Jay Gatsby. W maju będziemy mogli zapoznać się z drugą już ekranizacją powieści Wielki Gatsby. Dla tych, którzy nie wiedzą zdradzę, że tytułowy bohater tej historii w ogromnym luksusowym domu organizuje niewyobrażalne imprezy. A jak wiadomo, prawdziwa impreza bez muzyki się nie obejdzie.

Stworzenie ścieżki dźwiękowej jest chyba porównywalnie czasochłonne, jak napisanie scenariusza. To jeden z najważniejszych elementów filmu, który tworzy klimat poszczególnych scen. W przypadku historii, które odbywają się w innej epoce, dość ryzykowne jest zaangażowanie współczesnych artystów, którzy stylem odbiegają bardzo od świata przedstawionego w filmie. Ich dzieła zamiast stworzyć klimat, prędzej ośmieszą film.

W filmie usłyszymy między innymi: Beyoncé, Fergie, Lanę Del Rey, The xx i Gotye. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, jak te gwiazdy poradzą sobie ze stworzeniem klimatu Stanów Zjednoczonych lat 20., ale mam nadzieję, że siedząc w kinie nie umrę z zażenowania. W internecie pojawił się nawet trailer, który możecie zobaczyć powyżej. Warto jednak skupić się na tym, co słychać w tle. Na pierwszy ogień atakuje nas głos Beyoncé, która próbuje wykonać kawałek Amy Winehouse: Back to Black. Mimo, że fragment jest krótki, to ja po pierwszych dźwiękach zatykam sobie uszy. Mimo sympatii, którą żywię do Mrs Carter, to niech dziewczyna trzyma się swoich kawałków, a nie sięga po utwory Mrs Winehouse.

Miło zaskoczony jestem kawałkiem Lany Del Rey, która swojego czasu coverem Blue Velvet potrafiła doprowadzić mnie do myśli samobójczych. Jednak utwór Young and Beautiful brzmi naprawdę nieźle. Najlepiej jednak prezentuje się ostatni fragment muzyczny, który możemy usłyszeć w tym trailerze. Jako trzeci pojawia się głos Florence and the Machine, której Over The Love powala na łopatki.

1. Jay-Z – 100$ Bill
2. Beyoncé and André 3000 – Back to Black
3. will.i.am – Bang Bang
4. Fergie, Q-Tip, and GoonRock – A Little Party Never Killed Nobody (All We Got)
5. Lana Del Rey – Young and Beautiful
6. Bryan Ferry with The Bryan Ferry Orchestra – Love Is The Drug
7. Florence and the Machine – Over The Love
8. Coco O. of Quadron – Where The Wind Blows
9. Emeli Sandé and The Bryan Ferry Orchestra – Crazy in Love
10. The xx – Together
11. Gotye – Hearts a Mess
12. Jack White – Love is Blindness
13. Nero – Into the Past

Nie ma więcej wpisów