Nie ma co ukrywać, że 5. edycja Burn Selector Festival, to chyba największa festiwalowa niespodzianka. Po tym, jak dowiedzieliśmy się, że właśnie przy okazji tej edycji Polskę odwiedzi duet The Knife, przyszedł czas na kolejne ogłoszenia. Bardzo miło mi donieść, że już na początku września do Warszawy (nowe miejsce i data BSF) przyjedzie także James Blake, Jessie Ware oraz zespół Archive.

James Blake będzie promować swój drugi krążek – Overgrown, którym możemy się cieszyć od wczoraj. Ci, którzy mieli okazje zobaczyć Anglika podczas zeszłorocznej edycji Electronic Beats, wiedzą, że wrześniowy koncert na pewno będzie wyśmienity.

Jessie Ware to już absolutna gwiazda w Polsce. Pojawiła się w zeszłym roku na Open’erze, później zagrała dwa koncerty w listopadzie i teraz wróciła ponownie. Jak się okazuje, będziemy mieli jeszcze jedną okazję, aby posłuchać na żywo jej debiutanckiego album – Devotion. Miejmy nadzieję, że usłyszymy także najnowszy kawałek – Imagine it Was Us.

Archive to brytyjski zespół, który swoją twórczością odkrywał przed słuchaczami rejony trip-hopowych brzmień, a następnie skierował się ku eksperymentalnej muzyce rockowej. Ich ostatni album – With Us Until You’re Dead – ukazał się w zeszłym roku. Zespół promował go w Polsce na kilku koncertach nie tak dawno, bo w listopadzie i grudniu. Jeśli nie mogliście usłyszeć Archive wówczas, teraz nie przegapcie okazji.

Pamiętajcie, że cały czas możecie wziąć udział w naszym specjalnym konkursie, w którym do zgarnięcia są karnety na ten festiwal! Śniegi stopniały, więc aparaty w dłonie i w teren! Na koniec dodam tylko, że w tym roku Burn Selector Festival odbędzie się 6 i 7 września w Warszawie – szczegóły dotyczące dokładnej lokalizacji nie są jeszcze znane.

Nie ma więcej wpisów