Zapowiadali premierę swojego debiutanckiego albumu na styczeń. Niestety z niewiadomych powodów grupa w styczniu nie dość, że nie wydała krążka, to jeszcze przestała dawać jakiekolwiek znaki zwiastujące pojawienie się choćby singla. Na całe szczęście album The Synthetic Love of Emotional Engineering zespołu będzie miał swoją premierę – 16 kwietnia. Wtedy znajdziemy go na półkach sklepów muzycznych, a już teraz można zamówić go w przedsprzedaży za pośrednictwem oficjalnej strony wytwórni.

W ramach promocji krążka panowie opublikowali właśnie teledysk do pierwszego singla. Klip powstał do tytułowej piosenki The Synthetic Love of Emotional Engineering, a za jego reżyserię odpowiadają Joe Rubalcaba, Jason Hill oraz wieloletni przyjaciel brytyjskiego trio Muse – Tom Kirk, który od lat odpowiada za wizualizacje, wykorzystywane podczas ich koncertów. Obecność Kirka przy powstawaniu klipu dla Vicky Cryer nie powinna nikogo dziwić, w końcu za jedną z dwóch perkusji w zespole zasiada Dominic Howard – perkusista trio z Devon.

Panowie przygotowali dość trudne do realizacji, podwodne wideo, które trwa aż 8 minut. Zatopione instrumenty, taniec synchroniczny i gra świateł – trzeba przyznać, że klip ma dość specyficzny klimat.

Nie ma więcej wpisów