Od ostatnich ogłoszeń muzycznych festiwalu Open’er minęło już kilka tygodni. Ostatnio organizatorzy podali pierwsze informacje na temat prowadzonego w ramach imprezy projektu sztuka. Jednak nie samymi oficjalnymi informacjami festiwalowicz żyje. Na stronach Synergy Vocals i Ensamble Modern można znaleźć notki o wspólnym koncercie grup, który ma się odbyć 6 lipca w ramach gdyńskiego festiwalu. Występ ten może być o tyle niezwykły, ponieważ wykonane zostaną kompozycje Steve’a Reicha. Jeśli wierzyć podanym informacjom, to również słynny kompozytor pojawi się na scenie Open’era.

Na stronach zespołów można też przeczytać, że muzycy wykonają dwa dzieła amerykańskiego kompozytora: Drumming – Part One i Music for 18 Musicians.  Steve Reich, Synergy Vocals i Ensamble Modern gościli już w Polsce w 2011 roku podczas krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum. Wtedy, oprócz wymienionej trójki wykonawców, w hali ocynowni ArcelorMittal zagrał też gitarzysta Radiohead – Jonny Greenwood.

W ubiegłym roku również mogliśmy uczestniczyć w dość nietypowym, jak na letni festiwal, koncercie – Krzysztofa Pendereckiego. Jeśli występ Steve’a Reicha zostanie potwierdzony, to w line-upie Open’era pojawi się nazwisko, którego próżno szukać na innych europejskich festiwalach.

źródło: http://www.synergyvocals.com/, http://www.ensemble-modern.com/

Nie ma więcej wpisów