Wygląda to tak, jakby Alter Art ścigał się z organizatorami OFF Festivalu o to, kto ogłosi lepszych headlinerów. Tym razem to ekipa Artura Rojka pokazała swoją siłę zapraszając na swój festiwal Smashing Pumpkins, legendarną formację o historii tak burzliwej jak osobowość jej lidera, ale mimo przetasowań personalnych wciąż nagrywającą dobre albumy. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w ubiegłym roku Oceania, ale na pewno podczas koncertu nie zabraknie akcentów z nostalgicznych lat 90. kiedy to ukazały się ich najsłynniejsze albumy.

Dla miłośników porywającego elektro Austry organizatorzy OFFa także mają dobre wieści. Katie Stelmanis z zespołem przyjadą promować materiał z nowego albumu, którego premiera przewidziana jest na czerwiec.

Ponownie nasz kraj odwiedzą Japandroids, aby elektryzować publiczność swoją rockową energią, a jeszcze mocniej i intensywniej zagrają Brutal Truth, którzy nie boją się sięgać po najgłośniejsze gatunki takie jak death metal i grind. Dla równowagi, amerykańska formacja Woods uspokoi nas swoją łagodną folkową muzyką, a Mikal Cronin zaprezentuje swoje gitarowe, garażowe brzmienia.

Computer World to tytuł wybitnego dzieła Kraftwerk, które zostanie zagrane przez duet o intrygującej nazwie Nite Jewel and Peanut Butter Wolf. Najbardziej nietypowo ze wszystkich prezentuje się Fatima Al Qadiri, artystka z Senegalu wykorzystująca bliskowschodnie melodie i dźwięki wojennych gier komputerowych.

Do tych powiększającej się listy wybitnych zagranicznych artystów dołącza śmietanka polskiej sceny muzycznej reprezentowana przez Magnificent Muttley, Nathalie and the Loners, Drekoty, Rebekę, oraz Molestę Ewenement, którzy na żywo odtworzą swój kultowy album – Skandal.

Nie ma więcej wpisów