Poliça swój debiut wydawniczy miała w zeszłym roku. Wówczas światło dzienne ujrzała ich płyta Give You the Ghost, która zdobyła bardzo dobre opinie wśród recenzentów. Obecnie 5-osobowy zespół – w składzie między innymi z Channy Leaneagh (wokal) i Ryanem Olsonem (założyciel, twórca formacji Gayngs) – zaszczycił słuchaczy nowym singlem.

Utwór Tiff odegrany i odśpiewany został w zeszłym tygodniu podczas kalifornijskiego festiwalu Coachella. Wówczas na scenie stanęli obok siebie Leaneagh oraz frontman zespołu Bon IverJustin Vernon. Kawałek łączący jedwabisty głos Channy i udzielający się jako chórek, balladyczny głos Vernona brzmi melodycznie, zwłaszcza w pierwszej części. Później głębokie, palące dźwięki łamane są narastającymi bębnami.

Spotkanie Poliça i Vernona nie jest zapewne przypadkowe, gdyż prywatnie artysta jest dobrym znajomy Olsena, z którym zresztą miał okazję już występować, zasilając gościnnie szeregi Gayngs.

Nowy singiel indie-rockowej grupy z Minneapolis to zapowiedź ich drugiej płyty, która swoją premierę ma mieć w czerwcu tego roku.

Nie ma więcej wpisów