Covery na wiosnę? Nie brzmi zbyt świeżo. A jednak Garbage i Screaming Females postanowili tym sposobem uczcić Record Store Day. Na warsztat poszła piosenka Patti Smith Because the Night. I wyszło im to całkiem nieźle.

Sama akcja zrodziła się pięć lat temu w Stanach Zjednoczonych, wśród miłośników małych sklepów muzycznych. Rok później idea dotarła do Anglii, by stopniowo obejmować Eurazję. Akcję wspierają gwiazdy wszelkich gatunków i pokoleń, takie jak Iggy Pop, Jack White czy Paul McCartney. Dzień obchodzony jest w każdą trzecią sobotę kwietnia, by pokazać, jak ważne są sklepy płytowe – miejsca spotkań melomanów, poszukiwania inspiracji i odkrywania na nowo muzycznych klasyków.

Jednym z takich klasyków jest niewątpliwie pochodzący z 1978 roku utwór Smith. Głosy Marissy Paternoster i Shirley Manson (ciężko uwierzyć, że ta druga dobiega powoli do pięćdziesiątki) świetnie się dopełniają. Teledysk w reżyserii Sophie Muller to zwyczajne video z prac w  studio (mimo to, bardzo dobrze oddające dynamikę coveru). Miejsce to nie powinno być ostatnio obce obu zespołom – w lutym Screaming Females wydali EP-kę pt. Chalk Tape, a Garbage w czerwcu zamierza rozpocząć nagrania następcy Not Your Kind of People. Nie powinno być przypadkiem, że ta pierwsza ukazała się również na taśmie kasetowej.

Nie ma więcej wpisów