Alice in Chains to legendarna grupa rockowa powstała w 1987 roku, w Seattle, z inicjatywy Jerry’ego Cantrella. Zespół największe sukcesy odnosił w pierwszej połowie lat 90., kiedy to wokalistą grupy był Layne Staley. Z nim grupa nagrała najważniejsze albumy w swojej karierze – Facelift w 1990 roku, Dirt w 1992 oraz Alice in Chains w roku 1995. W 1996 roku ukazał się również krążek zespołu z zapisem koncertu zrealizowanego dla MTV w ramach serii Unplugged.

Po śmierci Staleya, grupa nie działała już tak intensywnie jak wcześniej, a jej członkowie zajęli się innymi projektami. W 2009 roku zespół wszedł do studia i zarejestrował album pt. Black Gives Way to Blue wraz z nowym wokalistą – Williamem DuVallem. W tym roku grupa wydaje kolejny krążek – The Devil Put Dinosaurs Here, którego premiera zaplanowana jest na 28 maja. Do sieci trafił właśnie klip promujący nadchodzące wydawnictwo, który zrealizowano do kawałka Stone.

Sprawdźcie sami, jak panowie prezentują się po latach i w nieco zmienionym składzie. Realizacją klipu zajął się Robert Roboschobo Schober, który jest odpowiedzialny za realizację wideoklipów m.in. dla My Chemical Romance, The Killers, Deftones, Hoobastank czy Mastodon.

Nie ma więcej wpisów