Wszyscy miłośnicy kultury hip-hop doskonale wiedzą, gdzie powinni się znaleźć pod koniec sierpnia. Tak, w Czechach, a dokładnie w miejscowości Hradec Králové. Właśnie tam, w dniach 22-24 sierpnia, odbędzie się jedna z najważniejszych hip-hopowych imprez – Hip Hop Kemp.

Festiwal ten po raz pierwszy odbył się w 2002 roku, w Pardubicach (Czechy). Z roku na rok event zyskuje fanów i uczestników z całej Europy. Telewizja CNN zaliczyła Hip Hop Kemp do 50 festiwali, które należy odwiedzić.

Poprzednie edycje imprezy obfitowały w największe światowe gwiazdy muzyki rap. W tym roku nie będzie inaczej. Headlinerem nadchodzącej edycji będzie bowiem Kendrick Lamar. Co więcej, podczas festiwalu wystąpią również: El-P, Oddisee & Apollo Brown, Stalley, Organized Threat (feat. Poetic Death, Yarah Bravo, Gavlyn, DJ Dubplate, DJ Mike Steez), Ektor & DJ Wich, a także polscy reprezentanci pod postacią Bisz & B.O.K. Liveband.

Na innych rodzimych raperów, którzy mają szansę pojawić się na festiwalu, można głosować w Wielkiej Sondzie Polskich Artystów na polskim facebookowym profilu imprezy. Biorąc udział w sondzie, macie szansę wygrać wejściówkę z dostępem do strefy VIP.

Bilety na Hip Hop Kemp można nabyć za 209 zł (normalny) oraz 409 zł (VIP).

Bardzo miło nam poinformować, że serwis musicis.pl objął festiwal Hip Hop Kemp patronatem medialnym. W związku z tym będziemy mieli dla Was niespodziankę.

Nie ma więcej wpisów