Nie wiadomo, czy ktokolwiek usłyszał wszystkie utwory z ponad 400 albumów, które od 1969 roku spłodził legendarny R. Stevie Moore. Wiadomo jednak, że ci, którzy ze zjawiskiem tego jednego z najaktywniejszych i najoryginalniejszych artystów amerykańskiej sceny niezależnej się zetknęli, będą mogli swoje wyobrażenia co do formy i wdzięku muzyka sprawdzić osobiście. Pionier etosu do it yourself, który dość przewrotnie mówi o sobie jako o najbardziej zapomnianym i biednym geniuszu, wystąpi już 6 maja w warszawskim klubie Powiększenie.

Moore chłonął muzykę od lat najmłodszych, jako siedmiolatek występując u boku Jima Reevesa w utworze But You Love Me, Daddy. Jednak swoje prawdziwe muzyczne powołanie odkrył kilka lat później, poczynając od założenia w 1967 grupy rockowej The Marlborough, a następnie rzucając naukę na univerytecie. Był wówczas także muzykiem sesyjnym i asystentem w wytwórni Mimosa Music założonej przez jego ojca. W połowie lat 80. zaczął wydawać swoje pierwsze, nagrane w warunkach domowych kompozycje, które zdołały się znaleźć w 1996 roku na liście 50 najważniejszych nagrań indie magazynu Rolling Stone. W ostatnich latach Moore nagrał albumy we wspólnie z Yukio Yungiem, z Davem Gregorym z grupy XTC, a także z Jadem Fairem z Half Japanese. Współpracował też m.in. z Arielem Pinkiem.

Tego samego wieczoru wystąpi również Pictorial Candi, czyli Candelaria Saenz Valiente, znana w szerszych kręgach jako wokalistka ParisTetris. Występ będzie skupiał się na pierwszej solowej płycie wokalistki zatytułowanej Eat Your Coney Island. W swoich zarówno piosenkowych, jak i nieco punkowych poczynaniach również odnosi się do muzycznych podróży Moore’a, ale także Skipa Jamesa i wszystkiego, co brzmi low-fi i jak z kasetowca.

To nie pierwszy występ Valiente w naszym kraju w tym roku. Całkiem niedawno wystąpiła ze swoim zespołem w Cafe Kulturalna w ramach cyklu off club 2013. Tym razem w składzie koncertowym pojawi się miedzy innymi Tomek Popowski (Ed Wood), Adam Byczkowski (Kyst) oraz Marcin Masecki.

 

Kiedy: 06.05 (poniedziałek)
Gdzie: Powiększenie (ul. Nowy Świat 27)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 30 zł w przedsprzedaży / 45 zł w dniu koncertu

Nie ma więcej wpisów