Znamy już szczegóły drugiej płyty w dorobku formacji Moderat. Album zatytułowany po prostu Moderat II swoją premierę będzie miał 2 sierpnia i już od tego miesiąca rozpocznie się trasa koncertowa tria promująca to wydawnictwo.

Na drugi longplay czekaliśmy 4 lata – w tym czasie muzycy wchodzący w skład Moderata, czyli Sascha Ring (Apparat) oraz Gernot Bronsert i Sebastian Szary (Modeselektor) kontynuowali prace nad własnymi produkcjami. Modeselektor stworzyli płytę Monkeytown, podczas gdy Apparat wypuścił aż dwa długograje – wcześniejszy The Devil’s Walk i wydany w tym roku Krieg und Frieden (Music for Theatre).

O nowym LP Moderata wiemy tyle, że składał się on będzie z 11 tracków oraz że powstał w sześć miesięcy. Na swoim profilu fanowskim muzycy podkreślili, że przez ten czas postarzeli się o 10 lat, gdyż nagrywali dzień w dzień, bez dostępu do słońca i światła dziennego. Okładka do albumu to dzieło Siriusmo – tego samego autora, który zaprojektował grafikę do pierwszego krążka tria, który znany jest również z wydawania własnej elektronicznej muzyki. Płyta ukaże się pod szyldem wytwórni Modeselektora – Monkeytown.

Poniżej lista utworów składających się na Moderat II:
1. The Mark (Interlude)
2. Bad Kingdom
3. Versions
4. Let In The Light
5. Milk
6. Therapy
7. Gita
8. Clouded (Interlude)
9. Ilona
10.Damage Done
11.This Time

Posłuchajcie też najgłośniejszego kawałka z poprzedniej płyty, czyli Rusty Nails:

Nie ma więcej wpisów