W obecnych czasach muzycy rzadko są już tylko muzykami. Oprócz tworzenia muzyki zajmują się najrozmaitszymi rzeczami: grają w filmach, reżyserują teledyski, projektują ubrania, a nawet otwierają własne restauracje czy kluby. Na ciekawy pomysł wpadli The xx. Z pomocą wytwórni Young Turks zorganizowali trzy mini festiwale, odbywające się w trzech różnych europejskich miastach pod szyldem Night+Day. Do grania zaprosili artystów, których najbardziej szanują i podziwiają. Oprócz The xx i Jamie’go xx na scenie wystąpią zatem m.in. John Talabot, Chromatics, Jessie Ware, Mount Kimbie, którzy supportować będą ich również podczas warszawskiego koncertu oraz oczywiście Solange, której wyraz uwielbienia dali już nie raz.

Imprezy potrwają od wczesnego popołudnia i jak zapowiada trio przeniosą nas z dnia do nocy. Oprócz muzyki artyści zaserwują uczestnikom potrawy ze swoich ulubionych restauracji. To wszystko odbędzie się w unikalnej, wyjątkowej scenerii.

Jeden z mini festiwali niedawno dobiegł końca, odbył się wczoraj w Lizbonie. Przed jego rozpoczęciem muzycy byli wyraźnie podekscytowani, co mogliśmy zauważyć na ich oficjalnych profilach na Facebooku czy Instagramie. Czujemy się, jakbyśmy planowali to od zawsze. Jesteśmy tak podekscytowani, że zobaczymy Was tam wszystkich! – pisali. Dzięki RBMA Radio możemy usłyszeć już skróty wszystkich występów.

Night+Day w Lizbonie był ostatnim występem The xx przed koncertem formacji w Polsce, do którego został już tylko tydzień. Pozostałe imprezy w ramach tego cyklu odbędą się 18 maja w Berlinie i 22 czerwca w Londynie.

Nie ma więcej wpisów