Jeden z młodszych polskich festiwali szykuje sporo wrażeń dla fanów muzycznych doznań. W gdańskim klubie B90 podczas Soundrive Fest 2013 będziemy świadkami głównie brytyjskiej ofensywy. Grono niewyspiarzy zasilił właśnie kolejny zespół. Projekt z Francji – Team Ghost został ogłoszony, jako kolejny wykonawca, który pojawi się na scenie podczas drugiej edycji festiwalu.

Team Ghost to projekt współzałożyciela znanego M83Nicolasa Fromageau`a. W 2004 roku muzyk opuścił podbijający serca słuchaczy projekt, by szukać własnej muzycznej drogi. W efekcie dostaliśmy muzykę nieco mroczniejszą, niż utwory z wcześniejszej działalności, a to za sprawą wpływu nowofalowych zespołów, które inspirowały Francuza. Są wśród nich Joy Division iCocteau Twins.

Podczas gdańskiego festiwalu Team Ghost będą promować swoją najnowszą płytę – Rituals, która ukazała się w tym roku. Możemy się spodziewać synthrockowego grania, przeplatanego mocniejszymi gitarowymi wstawkami, po którym wciąż da się wyczuć specyficzny klimat M83.

Nie ma więcej wpisów