Wyobraźcie sobie upiorną postać siedzącą przy telefonie, wpisujecie swój numer telefonu, następnie owa zjawa do Was oddzwania. Brzmi trochę jak motyw z horroru, prawda? Jednak w tym przypadku nie ma się czego obawiać, bo jest to po prostu ciekawy sposób na promocję nowego singla jaki wymyśliła grupa Queens Of The Stone Age. W zeszłym tygodniu taka właśnie animacja pojawiła się na stronie promującej nadchodzący album zespołu. Na końcu widniała informacja, by wrócić po więcej 6 maja. Kto odważny i nie bał się zajrzeć na stronę ponownie, dostał nowiutkie video do piosenki I Appear Missing.

Video tak samo jak jego zapowiedź utrzymane jest w podobnej, mrocznej stylistyce. Autorem obrazu, który możemy podziwiać jest brytyjski artysta Boneface, odpowiedzialny także za stworzenie okładki do zbliżającej się wielkimi krokami płyty Queens Of The Stone Age pod tytułem …Like Clockwork – która będzie szóstym w dorobku zespołu wydawnictwem. Animacji obrazu podjął się natomiast Liam Brazier.

Musze przyznać, że obraz do I Appear Missing zafundował mi sentymentalną podróż w przeszłość i od razu skojarzył się z wypuszczonymi w latach ’90 teledyskami Pearl Jam czy Korna autorstwa Todda McFarlane’a. W najnowszym dziele QOTSA jest tak samo makabrycznie. Wędrujemy po opuszczonym, post-apokaliptycznym świecie, a gdzie nie spojrzymy znajduje się tylko piasek i znieszczenie.

Przypomnijmy, że długo oczekiwana płyta QOTSA pojawi się na sklepowych półkach już 6 czerwca, miesiąc później zespoł będzie można zobaczyć na scenie Open’er Festival w Gdyni, gdzie wystąpią jako headliner trzeciego dnia festiwalu.

Nie ma więcej wpisów