Do największego festiwalu w Polsce zostało już coraz mniej czasu. Line-up jest już prawie w całości wypełniony, więc można zacząć poważniej myśleć o wyprawie do Trójmiasta. Kwatera zarezerwowana? Festiwalowe szmatki kupione? Nie ma co zwlekać, do Open’era pozostały niespełna dwa miesiące.

Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, organizatorzy odsłonili dziś sporo festiwalowych kart. Do rozbudowanego spisu artystów dołączyli kolejni. Miło mi poinformować, że na tegorocznej edycji Heineken Open’er Festival w Gdyni usłyszymy:

Jonny Greenwood // Electric Counterpoint – najbardziej znany jest jako gitarzysta kultowego zespołu Radiohead, w którym także gra na syntezatorze i odpowiedzialny jest za elektroniczne brzmienia. Ten ceniony na świecie multiinstrumentalista do Gdyni przyjedzie z projektem Electric Counterpoint. Na open’erowskiej scenie wykona kompozycję Steve’a Reicha z 1987 roku. Utwór można wykonać na gitarę elektryczną i 14 ścieżek gitarowych lub zespół gitarzystów elektrycznych, a sama kompozycja podzielona jest na trzy części: Fast, Slow, Fast. Latem Greenwood zarejestruje ją na potrzeby wydawnictwa Nonesuch. Artystę usłyszymy ostatniego dnia festiwalu (w sobotę) na Main Stage.

Nas – na festiwalu w Gdyni gościł już trzy lata temu. Wtedy na World Stage wraz z Damianem Marleyem dał ponad dwugodzinny popis swoich umiejętności. W tym roku Nas powróci nad polskie morze, aby zaprezentować materiał z jedenastej studyjnej płyty, zatytułowanej Life Is Good, wydanej w lipcu ubiegłego roku.

Junip – chyba każdy z Was kojarzy reklamę ze skaczącymi piłeczkami. Wykorzystano w niej kultowy już utwór Heartbeats wykonywany przez José Gonzáleza. I to właśnie José, Elias i Tobias tworzą szwedki zespół Junip, który po raz kolejny zawita w naszym kraju, a po raz pierwszy na gdyńskim festiwalu. Z całą pewnością podczas koncertu usłyszymy materiał z EP-ek, debiutanckiego krążka Fields, a już na pewno z wydanego trzy tygodnie temu albumu zatytułowanego po prostu Junip.

Kaliber 44 – plotki o reaktywacji tej kultowej grupy krążyły już od jakiegoś czasu. Dziś wszystko stało się jasne. Legenda powraca! Kaliber 44 pojawi się na Open’erze w składzie: AbraDab, Joka i DJ Feel-X. Jedną z wartych podkreślenia atrakcji koncertu będzie udział muzyków sesyjnych, gości specjalnych, w tym Gutka – znakomitego wokalisty i przyjaciela K44.

Chyba najbardziej z dzisiejszego ogłoszenia cieszy mnie polski akcent. Mikołaj Ziółkowski coraz bardziej stawia na ambitnych, młodych artystów w naszym kraju i daje im niezwykłą szansę zaistnienia wśród sporej publiczności. Już za niespełna dwa miesiące na gdyńskim festiwalu usłyszymy taki artystów jak Vavamuffin, Ras Luta, Novika, Őszibarack, Rebeka, Magnificent Muttley, The &, Peter J. Birch, czy Drekoty.

Open’er Festival odbędzie się w dniach 3-6.07.2013.

Ceny biletów:
karnet 4-dniowy (3.07-6.07) – 470 PLN
karnet 4-dniowy + pole namiotowe na 7 dni (2.07-8.07) – 550 PLN
bilety jednodniowe – 189 PLN

Nie ma więcej wpisów