Magazyn Premier Guitar to skarbnica wiedzy dla gitarzystów. Zawiera lekcje gry na wiośle, testy sprzętu, porady jak kupić pierwszą gitarę (i jak ją później sprzedać) i wreszcie wywiady z prawdziwymi wirtuozami tego instrumentu. Internetowy serwis dedykowany magazynowi uzupełnia zawartość gazety o krótkie filmy z eventów, spotkań i zza kulis.

Ostatnimi bohaterami video byli panowie z Green Day, a właściwie ich sprzęt. Ekipa Premier Guitar spotkała się z technicznymi grupy, pracującymi na co dzień z Billiem Joe i Mikiem. Mimo że dla niektórych 27-minutowa gadanina o progach i efektach jest realizacją najgorszego koszmaru, w rzeczywistości klip jest oryginalną lekcją historii kapeli. Każdy instrument wiąże się z jakąś opowieścią, etapem kariery czy nawet życia muzyków.

Ponadto, nie trzeba być zbytnio spostrzegawczym, by na tylnej ściance skrzyni na gitary Billiego Joe dojrzeć sporych rozmiarów napis POLAND. Czyżby wokalista nie mógł się już doczekać łódzkiego koncertu? Na szczęście do 18 czerwca został tylko miesiąc, wkrótce zatem się dowiemy, jaką niespodziankę nam zgotował.

Nie ma więcej wpisów