Wszystko zaczęło się od pojawienia się w sieci nieco niepokojącego i mrocznego klipu do I Appear Missing. Potem poszło już z górki. Zespół Queens Of The Stone Age regularnie podnosił nam poziom adrenaliny we krwii dostarczając urywki kolejnych apokaliptycznych wizji rodem z horroru. W sumie mogliśmy obejrzeć aż pięć takich opowieści, które powstały do piosenek: I Appear Missing, Kalopsia, If I Had a Tail, Keep Your Eyes Peeled i My God Is the Sun.

Autorem obrazów, które możemy podziwiać we wszystkich teledyskah jest brytyjski artysta Boneface, odpowiedzialny także za stworzenie okładki do zbliżającej się wielkimi krokami płyty Queens Of The Stone Age pod tytułem …Like Clockwork – która będzie szóstym w dorobku zespołu wydawnictwem. Animacji całości obrazu podjął się natomiast Liam Brazier.

Każda z przedstawionych historii już oddzielnie robi niemałe wrażenie, jednak gdy zbierzemy je do kupy to efekt jest naprawdę imponujący. Wszystkie teledyski były bowiem elementami pewnej układanki i choć każda historia na swój sposób była ciekawa i intrygująca, to dopiero zmyślne złożenie opowieści w jedną całość, dało nam pogląd tego co przysłowiowy autor miał na myśli.

Chociaż prawdę mówiąc i w tym przypadku ciężko do końca odgadnąć, co drzemie w umyśle kogoś odpowiedzialnego za obrazy, które dosłownie przyprawiają o gesią skórkę. Jeśli lubicie czuć na plecach dreszczyk emocji, a przy okazji macie ochotę na intrygującą opowieść, to te 15 minut spędzone w towarzystwie Queens Of The Stone Age powinno Was usatysfakcjonować.

Radzę jednak nie oglądać video przed snem, bo wtedy kwestie takie jak pójście w nocy do łazienki, czy wystająca poza łóżko noga urastają do rangi rzeczy z cyklu tych bardziej problematycznych. 😉

Nie ma więcej wpisów