Najwyższy czas, aby zacząć przygotowania do festiwalu Colours of Ostrava. Impreza ta jest godna uwagi z dwóch powodów. Pierwszym jest naprawdę imponujący line-up, natomiast drugi to fakt, że festiwal odbędzie się w sąsiednich Czechach. Niektórym z Was zapewne łatwiej jest dojechać do Ostravy niż do stolicy Polski (Selector Festival) czy nad morze (Open’er Festival), zatem propozycja wydaje się być sensowna.

Lokalizacja nie jest jednak najważniejsza. Istotą tego wydarzenia są goście, którzy zagrają na scenach Colours of Ostrava. Dzisiaj zamknięto line-up festiwalu, ogłaszając ostatnie zespoły. Gwarantuję Wam, że będzie w czym wybierać. W Czechach zagra ponad sto kapel! Usłyszycie tam m.in. takie gwiazdy jak Sigur Rós, Jamie Cullum, The xx, The Knife, Tomahawk, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Devendra Benhart, Asaf Avidan, Dub FX, Submotion Orchestra, Markéta Irglová czy też takie polskie artystki jak Maria Peszek i Anna Maria Jopek oraz wielu innych muzyków.

Nie będę Was pytać, czy te nazwy/nazwiska robią wrażenie, bo wiem, że robią. Nie zastanawiajcie się zatem ani chwili dłużej i już teraz zacznijcie organizować sobie czas, środki i transport do Ostravy. Festiwal odbędzie się w dniach 18-21 lipca. Pełną listę wykonawców oraz ceny biletów znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Bardzo miło nam poinformować, że serwis musicis.pl objął festiwal Colours of Ostrava patronatem medialnym. W związku z tym będziemy mieli dla Was niespodziankę.

Nie ma więcej wpisów