Jak powszechnie wiadomo, jeśli się chce by o nas mówiono – trzeba się pokazywać w telewizji. Taka zasada tyczy się przynajmniej celebrytów. A jak się to ma do muzyków? Podobnie, z tym że słowo mówiono należy zamienić na słuchano. W myśl tej zasady trwa moda na pokazywanie się we wszelakich programach typu talk-show, głównie w Ameryce. Od normy nie odbiega zespół Local Natives, który niedawno pojawił się w programie Late Show with David Letterman.

Grupa wykonała utwór Breakers, pochodzący z ich drugiego albumu Hummingbird. Jak im wyszło? Moim zdaniem bardzo dobrze. Taylor Rice (wokalista) nie tylko potrafi wydać z siebie tony, które perfekcyjnie zamienia w kojące brzmienie, ale też rusza się tak, jak na prawdziwego rockmana przystało. Pozostali członkowie zespołu bardzo dobrze pomagają mu w tle, dzięki czemu każda kolejna sekunda ich występu jest coraz lepsza.

To wykonanie zdecydowanie podsyca apetyt na występ zespołu podczas Halfway Festival, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Jestem pewny, że zaprezentują równie dobre show, jak ten występ u Lettermana.

Nie ma więcej wpisów