6   +   6   =  

Czekaliście na powrót Sistars? Chyba już każdy z Was dobrze wie, że się nie doczeka. Za to siostry Przybysz postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i nagrać materiał na swoje autorskie płyty. Kilkanaście dni temu premierę miał krążek Natali Przybysz aka Natu, na którym hołd oddaje swojej guru, Janis Joplin. Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin to kawał naprawdę dobrej roboty.

Dziś światło dzienne ujrzał album projektu Rita Pax, nowy projekt Pauliny Przybysz. Na płycie znajduje się 9 utworów, których brzmienie najtrafniej określić eklektycznym. Duża dawka różnorodnych instrumentów, począwszy od wiolonczeli, poprzez zabawki, szklanki, a skończywszy na długopisach i innych przedmiotach codziennego użytku. Jak mówi sama artystka: Przestałam czuć potrzebę egzaltacji w każdej piosence.

I to zdecydowanie czuje się na tej płycie, co – w całkowitym podsumowaniu – wychodzi na plus. Różnorodność brzmienia, zabawa dźwiękami, charyzma wokalistki – to główne cechy wyróżniające album Rita Pax. Zagorzali fani Pauliny Przybysz powinni być mile zaskoczeni.

Tracklista:
1. Brain
2. I On You
3. Instant Karma
4. Psycho Soul
5. Sunny Spine
6. Moan
7. The Pretender
8. What If
9. Sweet Blank 

Nie ma więcej wpisów