Kaliber 44 to legendarny skład hip-hopowy i jeden z najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce, którego początki sięgają 1994 roku. Członkami grupy są obecnie Abradab, Joka i DJ Feel-X. Były członek Kalibra to tragicznie zmarły raper Magik, który największą popularność zdobył za sprawą bycia członkiem opisywanego składu oraz Paktofoniki, którą współtworzył wraz z Fokusem i Rahimem.

Po ponad dekadzie milczenia grupa wraca na polską scenę. Ostatni album Kalibra 44, pt. 3:44, pochodzi z 2000 roku. Panowie pracują obecnie nad swoją czwartą studyjną płytą, która zatytułowana jest 4:44. Poza tym, 5 lipca wszyscy obecni na festiwalu Heineken Open’er Festival mogli usłyszeć, jak panowie sobie radzą na scenie, występując właśnie jako Kaliber 44. Ciekawe czy w najbliższej przyszłości panowie planują jakąś trasę koncertową? Myślę, że zanim nastąpi premiera nowej płyty, warto zaprezentować się z serią koncertów nieco młodszej widowni. Powroty w muzyce zawsze są wydarzeniami ekscytującymi i budzącymi mieszane uczucia wśród fanów. Poczekajmy jednak z jakimikolwiek osądami do premiery płyty, bo może się okazać, że będzie to bardzo owocny i udany powrót.

Póki co, obejrzyjcie powyższy klip, który jest zapowiedzią nie tylko albumu, ale generalnie powrotu grupy. Możemy w nim zobaczyć członków Kalibra, którzy przemierzają katowickie ulice, a także podróżują Fiatem 125p ozdobionym grafikami odwołującymi się do okładki albumu W 63 minuty dookoła świata wydanego w 1998 roku.

Nie ma więcej wpisów