Nie od dziś wiadomo, że festiwal Nowe Horyzonty, oprócz selekcji niezależnych filmów, oferuje także ciekawe wydarzenia muzyczne. Trzynasta edycja tego wydarzenia będzie odznaczać się wysypem niezwyczajnych kolaboracji. We Wrocławiu zagoszczą m.in. L.U.C & Motion Trio, Rykarda Parasol oraz projekt NERVY.

L.U.C to artysta wszechstronny, kojarzony jest głównie z hip-hopem, jednak sprowadzanie jego twórczości do jednego tylko gatunku byłoby krzywdzące. Muzyk, który świetnie czuje się w elektronice, jazzie, trip-hopie, a nawet klasyce, tym razem zapragnął usłyszeć akordeon w swoich nagraniach, a Motion Trio to artyści, którzy do perfekcji opanowali grę na tym instrumencie. Festiwalowy występ będzie koncertową premierą ich wspólnych kompozycji, które trafiły na album Nic się nie stało.

Kolejną ciekawą kolaboracją jest projekt NERVY tworzony przez Igora Boxxa (czyli połówkę Skalpela) oraz Agima Dzeljilji (na co dzień członka Őszibarack). Wypadkowa zainteresowań tych dwóch osobistości oraz suma ich doświadczeń zaowocowały muzyką trudną do zaszufladkowania, nieoczywistą i pełną miłych niespodzianek.

Rykarda Parasol jest Amerykanką, ale polskie korzenie sprawiają, że lubi powracać do naszego kraju, a nawet – czego dowiedzie występ w ramach Nowych Horyzontów – grywać z tutejszymi artystami. We Wrocławiu wokalistka pojawi się w towarzystwie Meli Koteluk oraz Misi Furtak z très.b.

Artystów będzie można spotkać również w Empiku przy ulicy Świdnickiej, gdzie będą opowiadać o swoich nowych nagraniach:
NERVY – 18 lipca o godz. 18:00
Rykarda Parasol – 19 lipca o godz. 16:00
L.U.C & Motion Trio – 23 lipca o godz. 17:00

Nie ma więcej wpisów