Ten dzień nadchodzi wielkimi krokami – najpierw wszyscy czekali na wielki powrót Justina Timberlake’a do muzyki, a teraz wszyscy czekają na jego drugą część. Artysta opublikował w końcu pierwszy singiel promujący The 20/20 Experience – 2 of 2, którym jest Take Back The Night.

Utwór kierowany jest zdecydowanie w klubowe klimaty, ale te, z których znany jest sam Timberlake. Słucha się tego przyjemnie i o ile nie czuć już ekscytacji przy słuchaniu pierwszej części albumu, tak Take Back The Night zwiększa ciekawość odnośnie drugiej. Znajdzie się na niej aż 13 nowych utworów.

Co ciekawe, premierze nowego utworu towarzyszyło małe zamieszanie w Ameryce. Dzięki Timberlake’owi pewna organizacja stała się bardziej popularna. Otóż okazało się że w Stanach od dłuższego czasu działalność prowadzi Fundacja Take Back The Night, którą oburzył tekst utworu Justina (o takiej samej nazwie). Fundacja od lat walczy o zaprzestanie przemocy wobec kobiet – nic dziwnego więc, że seksualne brzmienie utworu oburzyło działaczy TBTN. Justin wydał już oficjalne oświadczenie, w którym przyznał, że nigdy wcześniej nie słyszał o Fundacji, nigdy nie chciał nikogo swoimi tekstami urazić i ma nadzieję, że dzięki zaistniałemu nieporozumieniu jeszcze więcej ludzi zwróci uwagę na problem, z którym zmaga się Fundacja i pomoże z nim walczyć. Aż chce się przyznać, że Timberlake to nie tylko wybitny artysta, ale też bardzo dobry człowiek.

Nie ma więcej wpisów