Bu to świetny tyski raper, którego fani rodzimego hip-hopu mogą kojarzyć najbardziej ze współpracy z Grubsonem i składem 3oda Kru. 12 lipca, nakładem labelu MaxFlo, Bu wydał swój debiutancki – nie licząc mixtape’u Zezowate szczynście – album pt. Byk.

Na produkcję składa się 19 premierowych utworów, na których usłyszymy wielu uznanych raperów. Gościnne zwrotki nawinęli m.in. wspomniana 3oda Kru, Bas Tajpan, Biak, Brzuch, Bob One, Grubson, Jarecki, Majkel oraz Rahim. Za bity odpowiadają m.in. Bob One, BRK, DiNO, Grafit oraz Grubson. Całość materiału zarejestrowano w Zacieszamy Studio pod okiem Grubsona, któremu przypadła również rola producenta wykonawczego wydawnictwa.

Właśnie ukazał się teledysk do tytułowego utworu z płyty. Jego realizacją zajęła się grupa Przedmarańcza, która współpracowała już z Bu przy okazji klipu do utworu JKNWP. Poza tym, grupa kręciła klipy m.in. dla Abradaba, Rahima, Buki oraz grupy Wice Wersa. Jest to już trzeci singiel promujący płytę Byk. Dwa poprzednie to wspomniany JKNWP oraz otwierający krążek Pókim ruby.

Nie ma więcej wpisów