3   +   6   =  

Już niedługo Poznań okaże się stolicą światowej improwizacji. Nie za sprawą żadnego jam session, których wiele w klubach, a poprzez występ gwiazd wielkiego formatu i ich nowego projektu.

Na zaproszenie twórcy Festiwalu Transatlantyk, Jana A.P. Kaczmarka, odpowiedzieli Yoko Ono i Thurston Moore. Po raz pierwszy zagrają koncert w Polsce i to nie byle jaki. Będzie to śmiały projekt oparty na improwizacjach obu artystów. I tak na poznańskiej scenie zmierzą się eksperymenty głosowe z gitarowymi. Yoko będzie śpiewać, krzyczeć, szeptać, mruczeć i wydobywać z siebie inne dziwne dźwięki, za to Thurston udowodni, że na gitarze niekoniecznie trzeba grać kostką czy palcami. Przy jego wstępie pójdą w ruch wszelkiego rodzaju przyrządy i narzędzia, takie jak noże czy śrubokręty.

Będzie to wydarzenie, którego nie można przegapić i które na długo zapadnie w pamięć widzom, bo na jednej scenie zabrzmi jedna z najbardziej awangardowych i nieprzewidywalnych artystek świata muzyki i gitarzysta, który zajmuje 34 miejsce na liście najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu Rolling Stone.

Kiedy: 7.08 (środa)
Gdzie: Poznań, Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 1)
Start: 20:00
Wstęp: 59-150 zł

Nie ma więcej wpisów