Każdy z Was chyba zna, a z pewnością powinien znać filmy: The Truman Show, Dracula, Godziny, Iluzjonista czy uznany za najlepszy horror 1992 roku, film Candyman. Nie każdy jednak wie, który kompozytor odpowiedzialny jest za stworzenie oprawy muzycznej do tych obrazów.

Philip Glass to amerykański kompozytor, który w latach studenckich zafascynowany był muzyką indyjską, a później muzyką filmową. Na początku swojej kariery największą popularaność zdobył jako kompozytor muzyki filmowej do dzieł Godfreya Reggio. Późniejsze kompozycje powstawały między innymi do biograficznego filmu Errola Morrisa Krótka historia czasu oraz do pierwotnie niemego filmu z 1932 roku pt. Dracula Toda Browninga. O jego niekwestionowanej poularności świadczą nominacje do Oscara i Złotego Globu za muzykę do filmu Kundun i Godziny, a przede wszystkim Złoty Glob za muzykę skomponowaną do Truman Show.

W 1968 roku kompozytor stworzył własny zespół – Philip Glass Ensemble. I właśnie 16 sierpnia w czeskiej Ostrawie odbędzie się wyjątkowy i jedyny taki koncert w Europie kompozytora Philipa Glassa i jego zespołu Philip Glass Ensemble. W programie zaprezentowany zostanie utwór pt. Music in Twelve Parts, który muzyk wykona ze swoim zespołem tylko i wyłącznie w Ostrawie.

Dodam, że będzie to wyjątkowy koncert nie tylko ze względu na repertuar. Miejscem wydarzenia będzie industrialna przestrzeń otoczona wielkimi piecami, aula Gong w dolnej części Vítkovic. Brzmi ciekawie, prawda?

Ilość miejsc na koncercie jest ograniczona (1400). Bilety w cenie ok. 220 zł można kupić tutaj.

Nie ma więcej wpisów