W sierpniu większość polskich zespołów spełnia festiwalowe obowiązki. W miastach drastycznie spada liczba koncertów, szczęśliwie życie nocne całkowicie nie zamiera dzięki imprezom DJ-skim. W najbliższe wakacje będziemy tańczyć w Cafe Kulturalna.

W pierwszej połowie miesiąca parkiet Pałacu Kultury i Nauki rozgrzeje Diskollektive. Łódzko-warszawska formacja, jak sama nazwa wskazuje, inspiruje się muzyką lat 70., 80. i 90., na której bazuje swoje sety. Kolektyw tworzą MMX, SJNET i jaYETI związani z pewną łódzką knajpą i Studenckim Radiem Żak Politechniki Łódzkiej, szczycą się, że potrafią rozruszać nawet największych sztywniaków. Polecamy amatorom nu-disco, Chicago house, indie-dance i balearic.

W drugiej połowie sierpnia przyjdzie natomiast czas na wywołanie niedźwiedzia z lasu. Envee wraz z zespołem muzyków grających na żywo: Dominikiem Trębskim i Igorem Nikiforowem rozkręcą imprezę miesiąca! Envee jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce producentów muzycznych. Od 2003 roku jest członkiem, znanego zarówno w kraju jak i za granicą, kolektywu Niewinni Czarodzieje. Jego znakiem rozpoznawczym są eklektyczne sety, w których zawiera zarówno elementy muzyki latynoskiej (brazylijskiej, kubańskiej, portorykańskiej) czy afrykańskiej, jak i hip-hop, nowojorskie disco.

Diskollektive
Kiedy
:
10.08 (sobota)
Gdzie:
Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start:
godz. 22:00
Wstęp:
wolny

Envee
Kiedy
: 24.08 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start: godz. 22:00
Wstęp: wolny

Nie ma więcej wpisów