Metalowa grupa Soulfly, której frontmanem jest dawny lider Sepultury, Max Cavalera, szykuje się do wydania swojej dziewiątej w karierze płyty. Album zatytułowany Savages trafi do fanów mocnego grania 4 października tego roku. Po raz pierwszy na płycie grupy na perkusji zagra syn Maxa, Zyon Cavalera. Wśród gości albumu znajdą się Igor Cavalera, Jamie Hanks, Neil Fallon oraz Mitch Harris.

Właśnie ukazało się lyric video do utworu Bloodshed, który znajdzie się na wspomnianym albumie. Wideo nawiązuje swoją tematyką, jak i wizualizacjami do wojen i wszelkich konfliktów politycznych, a tym samym do wielu dawnych teledysków Sepultury.

Co ważne, Max Cavalera nigdy nie unikał tego rodzaju tematyki i zarówno grając w Sepulturze, Nailbomb czy Soulfly poruszał ciężkie i trudne tematy, często związane z wojnami czy problemami społecznymi.

Tak o utworze wypowiada się on sam: The song is about the absurdity of the human condition in territories plagued by bloodshed all over the world. Not just recent events like Iraq, but also historical conflicts such as the U.S. Civil War, World Wars I and II, etc.

Nie ma więcej wpisów