Hollywood Undead to amerykańska kapela łącząca w swoich kompozycjach rap i rock. Zespół ma na koncie trzy solowe albumy – Swan Songs (2008), American Tragedy (2011) oraz tegoroczny Notes from the Underground. Grupa sprzedała ponad dwa miliony płyty w samych Stanach Zjednoczonych.

Panowie udostępnili niedawno swoje najnowsze wideo, zrealizowane do utworu Dead Bite, który pochodzi z płyty Notes from the Underground. W klipie występuje wiele gwiazd porno – Derek Mears, aktor znany głównie jako odtwórca roli seryjnego mordercy Jasona Voorheesa w najnowszej odsłonie Piątku trzynastego z 2009 roku, a także RJ Mitte z serialu Breaking Bad. Reżyserią klipu zajął się Corey Soria.

Co przedstawia sam teledysk? Obraz jest wizją i być może swoistym odwzorowaniem podziemnej maskarady, przywodzącej na myśl freak show ze starych i w niektórych kręgach kultowych filmów grozy. Możemy w nim zobaczyć zjadaczy ognia, lalki voodoo i całą masę dziwnych rzeczy oraz postaci. Teledysk sam w sobie jest straszny, dziwny, wprawiający momentami w lekkie zakłopotanie, budzący wiele pytań i przede wszystkim interesujący. Nie jest to produkcja dla każdego, tak jak i muzyka grupy, ale wielki plus za pomysłowość.

Jeden z członków grupy, J-Dog, tak powiedział o całym przedsięwzięciu: When we decided to do a video for ‘Dead Bite,’ we wanted to work with our friend Corey Soria, who we worked with on the ‘Been to Hell’ video and tons of live shows. He’s also directed music videos for Danzig, and who knows how many adult films. We found the weirdest place in North Hollywood that looked like a circus and decided to do the video there. We pulled favors and asked friends to be in the video all within a few days before shooting it.

Nie ma więcej wpisów