Because Music, czyli wytwórnia, która pod swoimi skrzydłami ma m.in. Justice, Metronomy, Major Lazer czy Mr Oizo, wypuszcza kompilację zawierającą dorobek francuskiej muzyki elektronicznej wydanej w latach 70.

Album Cosmic Machine: A Voyage Across French Cosmic & Electronic Avantgarde (1970-1980) jest pewnego rodzaju manifestem przeciwko promowaniu wyłącznie sceny berlińskiej, czy amerykańskiej, jako jedynych prekursorów muzyki elektronicznej. Because Music dodaje, iż jest to również chęć zmiany dosyć stereotypowego przekonania, iż muzyka w tamtych latach to wyłącznie retro, a przecież w przypadku sceny francuskiej jest to wielki dorobek począwszy od Serge Gainsbourga, przez Jean Michel Jarre’a, a skończywszy na Rockets, czy Space.

20 kawałków wchodzących w skład Cosmic Machine, dobranych zostało przez Olivier Carrié- pana, który na koncie ma również znakomitą serię Shaolin Soul – zsamplowane utwory z dorobku RZA. Stylistycznie francuska mieszanka, to zestaw new wave, space oraz post-disco, z dużą dawką elektroniki i syntezatorów.

Lista utworów:
1. Patrick Juvet – Le Reve
2. Didier Marouani – Temps X
3. Droids – Shanti Dance Part 1 & Part 2
4. François de Roubaix – Survol
5. Space – Magic Fly
6. Universal Energy – Disco Energy (I)
7. Pierre Bachelet – Motel Show
8. Space Art – Love Machine
9. The Atomic Crocus – Ombilic Contact
10. Jean Michel Jarre – Blackbird
11. Bernard Fevre – That Is To Be
12. Cerrone – Generique (Debut)
13. Frederic Mercier – Spirit
14. Quartz – Chaos
15. Rene Roussel – Caramel
16. Serge Gainsbourg – Le Physique Et Le Figure
17. DVWB – Acqua
18. Alan Goraguer – Le Bracelet
19. Jean-Jacques Perrey – E.V.A.
20. Rockets – Rocket Man (Instrumental)

Nie ma więcej wpisów