Po pięciu latach od wydania wspólnego krążka pt. Męska Muzyka, panowie Waglewscy, a więc Wojciech Waglewski, Fisz oraz Emade, powracają z kolejną płytą. Wydawnictwo zatytułowane będzie Matka, Syn, Bóg i trafi do sprzedaży już 25 października tego roku.

Wyprodukowaniem albumu zajął się Emade, który ponadto we wszystkich numerach zagrał na perkusji. Słowa poszczególnych utworów są autorstwa Fisza oraz Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała na przełomie kwietnia i sierpnia 2013 roku. Przy realizacji poszczególnych utworów trio wspomagali: Miłosz Pękalski (wibrafon), Iwona Skwarek (wokalistka duetu Rebeka), Mariusz Obijalski (fortepian) oraz Stefan Wesołowski (instrumenty smyczkowe).

Tak o nowej płycie wypowiedział się Wojciech Waglewski: Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie, zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty, będącej jednorazowym projektem, powstał zespół – Waglewski, Fisz, Emade. W związku z tym – większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał, biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory.

Nie ma więcej wpisów