Niektórzy debiutanci niepotrzebnie wybierają zbyt ambitne utwory na covery po to, aby zaimponować innym. Inni, prawdopodobnie przez niezdecydowanie, wybierają po prostu złe piosenki i kończy się to również źle. Na szczęście są jeszcze tacy, którzy dokładnie wiedzą kogo utwór powinni wykonać we własnej aranżacji. Do tych ostatnich należy Daley, młody Brytyjczyk, który szykuje się do wydania debiutanckiego albumu.

Pomimo tego, że na swoim koncie ma już kilka EP-ek oraz mini-trasy koncertowe po Europie, to wciąż nie wydał albumu. Jednak zmieni się to już niedługo, bo pod koniec tego roku lub na początku kolejnego światło dzienne ma ujrzeć krążek Days & Nights. Jak na razie Daley na swoim koncie ma kolaborację z Gorillaz, Jessie J, Marshą Ambrosius czy Wretch 32.

Niedawno w radiowym programie BBC Radio 1’s Live Longue Daley wykonał utwór Arctic MonkeysDo I Wanna Know? pochodzący z ich ostatniego albumu AM i wyszło mu… całkiem dobrze! Nie napiszę, że lepiej od oryginału, bo utwór Arctic Monkeys to jeden z moich ulubionych ostatnich miesięcy, ale wersja Daley’a brzmi równie dobrze. Posłuchajcie i sami oceńcie, czy i Wam przypadnie do gustu.

Nie ma więcej wpisów